Naša reprezentanca: Bolčina žaluje za četrtfinalom, v igri je bilo preveč nihanj, Hrvati zasluženo na vrhu
Slovenski mladinci so se z Evropskega prvenstva vrnili z desetim mestom. Reprezentančni center Tomaž Bolčina je v kratkem pogovoru za kosarka.si ocenil nastope v Latviji in Litvi, dotaknil pa se je tudi hrvaškega uspeha.
Dosegli zastavljen cilj
“Z evropskim prvenstvom moramo bit zadovoljni, saj smo uspeli doseči zastavljen cilj. Z malce sreče bi prišli celo v četrfinale, kar bi bil za nas lep dosežek, saj tega od nas ni nihče pričakoval,” je v uvodu povedal 206 cm visoki Primorec. Nastope na prvenstvu je končal s povprečjem 13.1 točke in 6.7 skoka na tekmo: “S svojimi igrami nisem ravno zadovoljen, saj sem nihal v igri. V končni fazi je bil najbolj pomemben ekipni rezultat.”
Šarić dominiral na prvenstvu
Prvenstvo se je končalo s hrvaškim slavjem, ki je bilo po mnenju novega člana novomeške Krke zasluženo: “Mislim, da so Hrvati zasluzeno slavili, saj majo v ekipi Šarića, ki je odigral skozi celo prvenstvo na zelo visokem nivoju. Sam jim ob tej priložnosti čestitam za osvojeno lovoriko.”
:: Naročite se na kosarka.si plus in berite vsebine z dodano vrednostjo






