Ivanu Sunari bo asistiral Ervin Dragšič
Po petkovi zmagi nad nekdanjim prvakom ABA lige Hemofarmom je prišlo do nove spremembe v strokovnem vodstvo Zlatoroga. Klub je zapustil pomočnik trenerja Predrag Radović, njegovo vlogo pa je danes prevzel nekdanji igralec in tudi kapetan Ervin Dragšič.

Ervin Dragšič bo asistiral Ivanu Sunari (foto: kosarkarskiklub-lasko.si)
Dragšič je v Laškem igral štiri sezone (1997 – 2001) in je bil član začetne peterke evroligaške Pivovarne Laško. Iz Treh lilij se je prebil tudi do reprezentance, za katero je odigral 12 uradnih tekem in dosegel 29 točk, ter nastopa na evropskem prvenstvu 1999.
S Sunaro že sodeloval
“Nepričakovano sem dobil priložnost, ki je mladi trener preprosto mora zagrabiti, saj Zlatorog ni samo moj nekdanji klub, marveč tudi vrh slovenske klubske košarke. Na klopi sem šele dve in pol leti in pred mano je sezona učenja in nabiranja izkušnj. Gre tudi za zanimivo in prijetno naključje, da bo Ivan Sunaro znova moj mentor. Ko sem se kot mladinec priključil prvi ekipi Miklavža, je bil Suki moj soigralec in po treningih sva se pogosto zadržala v dvorani na individualnih treningih. Za nadaljevanje kariere, s katero sem prezadovoljen, sta bili to neprecenljiva izkušnja in pomoč,” je za uradno spletno stran Zlatoroga dejal Dragšič in obenem dodal: “Ob tej priložnosti se želim zahvaliti vodstvu KK Terme Olimia Podčetrtek. Predlani mi je ponudilo priložnost za sodelovanje in po lanski sezoni smo iz druge napredovali v 1.B ligo. Prav tako so z velikim razumevanjem sprejeli vabilo iz Laškega ter mi brez oklevanja omogočili predčasno prekinitev pogodbe in s tem prihod v Zlatorog.”
Nekdanji avstrijski prvak
Dragšič se je iz laškega prvoligaša v svet podal leta 2001 in z igranjem nadaljeval v Franciji, Nemčiji, Češki, Srbiji, Grčiji in Makedoniji. Ob vrnitvi v domovino je branil še barve Šentjurja, Postojne in Branika, v sezoni 2007/08 je s Furstenfeldom osvojil naslov avstrijskega prvaka.
Pritiskov se ne boji
“Ena mojih želja je bila vrnitev v Laško v vlogi trenerja in danes se mi je izpolnila. Zavedam se, da je pred mano veliko ogromno dela, po vsebini bistveno drugačnega in na višji ravni, kot na klopeh Branika in Podčetrtka. Drugačni so tudi cilji in pritiski, toda v Treh lilijah sem že soustvarjal čudovito košarkarsko zgodbo, ki je odmevala po vsej Evropi in pripravljen sem na izziv regionalne lige ABA.”
Prejšnji prispevek: MŽL: Athlete na 5. mestu, Partizan po podaljšku do dveh točk v Banja Luki »
Naslednji prispevek: FOTO + VIDEO: Olimpija prva v Sevnici, Krki 3. mesto, Luka Dončić MVP »

Legenda, dobrodošel doma!
goljovic pa si dosegel kar si hotel ze pred sezono, zdej pa samo par porazov in leti se sunara.
prijateljska naveza pred strokovnostjo
No pa se počasi odvija klopčič “zarote” imenovane Laško……. in bo končno vse jasno kot beli dan….. Goljovič, da se te “čitat”, ko knjigo z velikimi tiskanimi črkami za otročke:)
Sramotno ste odpustili dvojec Trifunovič Radovič in zelo hitro pozabili da sta dobila Partizana! Sunara vam bo pobral denar in vas popeljal na zadnje mesto. Vse se vrača vse se plača.
Glih te za skupaj, dva lažnivca prve vrste. Lepo je Goljo zrihtal svojemu prijatlu!
Prijatelja za vedno, vsi trije so skupaj igrali v Mariboru, sedaj Goljović ki ima končano osnovno šolo in kupljeno državljanstvo dela kot sportni direktor, možno samo pri vas, pripelje Sunaro ki nimam nobene pravice da lahko dela v Sloveniji, ker nima licence za to sezono, vendar na naši zvezi je vse možno. Sedaj si je še pripeljal prijatelja Dragšiča, da lahko vsaj z nekom hodi na kavo, ke noben noče, pa še Dragšič bo plačeval.
Tega se pa najbolj spominjam po tem, kako je pred eno tekmo na nekem evropskem ali svetovnem prvenstvu moledoval Divca za dres. :-)
@Jogi: kdo je dobil Partizana? Zgubi proti
@Jogi: kdo je dobil Partizana? Zgubi proti Mariboru, pol je pa junak ko so zmagal s Partizanom…svašta!
Prvo da se vidi kakšen hinavec je Dragšič, naj se ve da ga iz Podčetrtka niso povabili, ampak mu je to zriktal včasih dober prijatelj, ker ga je vsaki dan prosil. Glede na ta intervju je to Dragšič namenoma izpustil in se pohvalil da so ga sami povabili. To je velika laž in on to ve , je veliki zahrbtnež in lažnivec ki gleda samo svojo korist. Dobro je izkoristil prijatelja, kateremu se ni niti zahvalil.
Mileta Lisica je CAR :)))))!
Trifunovič ima zdaj dovolj časa za komentiranje in je dnevno na komentatorskem mestu in pljuva vse na okoli.Rado imel si priliko pa ji nisi bil kos saj si imel slabe šepetalce in živel v prepričanju da si perspektiven ampak to ni to in laško gre naprej brez tebe in jutri boš pozabljen.KRALJ MRTEV ŽIVEL KRALJ.
Dragi Celje, ne klati neumnosti ce nimas pojma! Erci je ze poleti zavrnu Lasko… Sedaj ga pac ni mogel vec.
@celje, vse kaj si napisal je živa resnica.Erči je zelo slab človek.Očitno ga dobro poznaš.
Vec kot ocitno je da Ervina sploh ne poznate.
Spet vsi sam šimfajo…a ni bolš da so vsaj prijateljski, kot pa da se streljajo v klubu???
Celje zgleda, da si totaln slovenc. Ki sam je faušn ker drugim uspeva. Bravo Erči kr tak naprej.
A bosta v iztem stanovanju kot Trifko in Radovič???
Važno je Gobec da ga ti poznaš.Noben ni rekel da je slab trener ampak slab človek in mu ne zavidam da bo pomočnik v Laškem , posebej pri Sunari, itak bosta oba z Goljovičem zelo hitro končala. Zamera je edino da se laže po časopisu in da je prevaral dobrega prijatelja, da je prišel v Podčetrtek. Če je to za tebe v redu, potem bogi tvoji prijatelji.
@Celje, če ga v dveh letih in pol nisem spoznal pol pa tud ne vem kako se ljudi spoznava!! prej bi rekel da ga ti ne poznas. v Podcetrtek je prisel po tem k je prejsni trener odsopil (Vugdalic)! tako da ne pametuj prosim.