SP 2010: Kleiza proti Scolaju za polfinale
V drugi tekmi drugega dne četrtfinalnih obračunov se bosta sestali reprezentanci Litve in Argentine. Dve reprezentanci z eno skupno točko – obe bazirata svojo igro na po enem dominantnem krilnem centru. Pri Litovcih je to Linas Kleiza, medtem ko mu bo nasproti na parketu dvorane Sinan Erdem Dome tokrat stal doslej nezaustavljivi Luis Scola, prvi strelec prvenstva v njegovem dosedanjem delu.

Bo Luis Scola (na levi) še enkrat več na tem svetovnem prvenstvu mož odločitve? (foto: Drago Perko/kosarka.si)
Litovci še brez poraza, Argentina v izjemni formi
V drugi tekmi četrtfinala pričakujemo dvoboj ene izmed še neporaženih reprezentanc na tem velikem tekmovanju z Argentino, ki je v predtekmovanju en obračun in sicer proti Srbiji že izgubila, a je ravno pred najpomembnejšimi tekmami ujela izjemno formo. O tem smo se lahko prepričali na derbiju osmine finala proti Brazilcem, ki je bila brez konkurence najboljša in najbolj zanimiva tekma dosedanjega dela prvenstva.
MVP Scola proti Linasu Kleizi
Prav na omenjeni tekmi se je še enkrat več pokazalo, kako nevarno orožje v rokah trenerja Sergia Hernandeza je NBA zvezdnik Luis Scola. V zaključku srečanja so se Argentinci poslužili taktike “Podaj Scolaju, on bo že naredil svoje”, ki jim je vrnil na najboljši možen način in praktično sam poskrbel za zmago svojega moštva nad večnimi rivali. Scola je brez konkurence najboljši strelec (30 točk na tekmo), in skakalec svojega moštva (8,3 skokov), sicer pa je tudi z naskokom prvi strelec v dosedanjem delu svetovnega prvenstva in četrti skakalec tekmovanja.
A Scola tokrat ne bo imel lahkega dela, saj mu bo nasproti stal še en krilni center z vodilno vlogo v svojem moštvu, ki na prvenstvu igra v odlični formi in sicer Linas Kleiza. Na tem svetovnem prvenstvu dosegal po 20 točk in 7 skokov na tekmo, tudi sicer pa slovi kot čvrst in nepopustljiv košarkar.
Litovci z daljšo klopjo
Povsem možno je, da bo ravno dvoboj omenjenih košarkarjev določil končnega zmagovalca srečanja. Vendarle pa bo nekaj več pritiska na Scolaju, saj je litvanski selektor Kestutis Kemzura v dosedanjem delu prvenstva veliko bolj enakomerno razporedil minutažo med svoje varovance, kar 10 jih igra omembe vredno vlogo v rotaciji, medtem pa Hernandez resno računa na le 7 oziroma 8 svojih košarkarjev, vse niti igre pa se vrtijo okoli trojke Luis Scola – Pablo Prigioni – Carlos Delfino.
Prejšnji prispevek: SP 2010: Nachbar pošteno: Turki so bili boljši »
Naslednji prispevek: FOTO: Turški mediji slavijo veliko zmago nad Slovenijo »
En komentar na “SP 2010: Kleiza proti Scolaju za polfinale”
ODDAJTE KOMENTAR ALI PA SE PRIKLJUČITE DEBATI NA NAŠEM FORUMU
Mnenja in komentarji na spletnem portalu kosarka.si ne odražajo uradnega mnenja uredništva, zato njegovi lastniki in zakoniti zastopniki ne odgovarjajo za mnenja in komentarje, ki jih pišejo obiskovalci. Uredništvo si pridržuje pravico neobjave oz. umika objave mnenj ali komentarjev, ki so žaljivi.




09.09.2010 ob 12:16
ScolAJU? Jezus Kristus…